Nasza pasieka znajduje się we wsi Klejniki na Podlasiu, tuż przy Puszczy Białowieskiej i w samym sercu Zielonych Płuc Polski. Ule stoją w lesie, z dala od dróg i spalin. To sprawia, że pszczoły mają wokół siebie niczym nieskażone rośliny, a przy okazji ciszę i spokój żeby móc pracować.

            Nazwa „Pasieka na Krynicy” pochodzi od jej położenia, bo tak lokalni mieszkańcy nazywają okolicę, gdzie znajdują się nasze ule. Produkujemy miód od 1929 roku.

            Założycielem pasieki jest Bazyl Nikołajuk. Na początku pasieka była niewielka, a ule znajdowały się obok domu. Wyprodukowany miód trafiał do rodziny i znajomych.

            Po śmierci założyciela pasieki, w 1992 roku pszczołami zajął się jego zięć Aleksy Koziak. Na początku miał do dyspozycji tylko dwa ule z dwiema rodzinami pszczelimi. Początki były trudne, a pszczołami trzeba było zająć się bardzo wcześnie, bo już 18 lutego 1992 roku przy temperaturze +17 stopni Celsjusza pszczoły po raz pierwszy opuściły swoje ule. W pierwszym roku udało się wyprodukować około 40 kilogramów miodu.

            Z roku na rok pasieka powiększała się o kolejne pszczele rodziny i ule, które wykonywał sam właściciel pasieki. W 1995 roku było już 12 rodzin pszczelich, 10 lat później – 37. Pasieka zmieniła też swoją lokalizację – z przydomowego podwórka ule zostały przewiezione do lasu.

Teraz w pasiece jest prawie 50 uli. Nasza pasieka oferuje różnego rodzaju miody – wszystkie są wyjątkowe, a niektóre gatunki są bardzo trudno dostępne w innych pasiekach.

Aleksy Koziak swoim prawie 30-letnim doświadczeniem dzieli się z młodymi adeptami pszczelarstwa i działa w podlaskich strukturach Związku Pszczelarstwa Polskiego. Swoją pasją zaraził syna Mateusza, który już od dziecka pomagał mu przy pracy z pszczołami. W miodobranie angażuje się cała rodzina.